Złote Myśli na Złotą Jesień

Za oknami już w pełni króluje Złota Jesień. Drzewa przybrały piękne złote kolory, intensywnie kontrastując z błękitem nieba. Przy każdym podmuchu delikatnego wiatru kolorowe liście wirują w powietrzy, by z cichym szelestem ułożyć się na pożółkłych źdźbłach traw.

W tym roku pogoda dopieszczała nas słoneczną aurą i przyjemnymi temperaturami na zewnątrz, tak jakby chciała nam wynagrodzić przyszły nadchodzący czas – mokrą, zimną i ponurą część jesieni, która niebawem się pojawi.

Czytaj dalej

Dostrzegając „TERAZ” dnia codziennego…

     Październik to czas, kiedy przyroda wokół nas jaskrawie daje nam znać, że jesień zagościła już na dobre. Złote korony drzew jaśnieją na tle błękitnego nieba, w złotych promieniach jesiennego słońca. Ostatnie ciepłe promienie słońca, przebijają się przez kolorowe liście, delikatnie strącane przez lekki podmuch jesiennego wiatru.… Czytaj dalej

Akceptując to, co przemija…

     Nietrudno już zauważyć, że lato leniwie dobieg końca… Jesienne podmuchy i rześkie poranki, coraz bardziej przypominają nam o nadchodzącej jesieni. Jesienny czas może kojarzyć się z przemijaniem, wyciszeniem i przygotowaniem do zakończenia pewnego naturalnego cyklu. W naturze wszystko ma swój porządek, wszystko dzieje się we właściwym czasie i we właściwym miejscu.… Czytaj dalej

Jak poznać swój Kobiecy Cykl?

    Działania, które są w zgodzie z naszymi odczuciami, prowadzą nas do wewnętrznej równowagi i harmonii. Nasz cykl doskonale podpowiada nam, kiedy jest czas na poszczególne działania. Dzięki niemu możemy w pełni spożytkować nasz wewnętrzny potencjał tworzenia i działania, a gdy jest taka potrzeba – w ciszy i spokoju zrelaksować się i przyjąć świadomością nadchodzący moment oczyszczenia w postaci miesiączki.

Czytaj dalej

Kobiecy Cykl Menstruacyjny Twoim Najlepszym Przyjacielem

      Nasz Kobiecy Cykl Menstruacyjny przez wiele z nas jest, niestety wciąż uważany jako temat tabu, coś wstydliwego i ograniczającego nas w zewnętrznym świecie. Częste skoki nastrojów, bóle menstruacyjne i pragnienie wyłączenia się ze świata „w te dni” często są głównymi argumentami przeciwko celebrowaniu naszej kobiecości.

Czytaj dalej