Urlopowy czas rozkwita w pełni swej okazałości. Słoneczka pogoda za oknem wprost woła nas, byśmy wyszły z czterech ścian swoich miejsc pracy, czy też domów. Dodatkowo zdjęcia opalonych ciał w social media, czy to naszych znajomych, czy tez nie, mogą wzbudzać zachwyt i lekkie uczucie zazdrości.

     Pewnie u nie jednej z nas urlop jest już wykorzystany, a mimo to możemy czuć niedosyt odpoczynku. Lekko zdezorientowane powróciłyśmy do swoich codziennych obowiązków, nie do końca rozumiejąc co się właściwie wokół nas dzieje. Przecież miałyśmy tyle planów tyle oczekiwań, co do sposobu spędzenia naszego urlopu. A jednak… życie okazało się życiem, wolne dni mijały, a my za wiele nie odpoczęłyśmy, przez co planowany urlop mógł wydać się „nijaki”.

     Czy zastanawiałaś się kiedyś, jak może wpływać Twój cykl menstruacyjny na zdolność Twojego odpoczynku? Albo  w jaki sposób może sprzyjać Twoim zaplanowanym wojażom podczas urlopu? A jednak… nasz Kobiecy Cykl ma wpływ i to wielki, na to jak odpoczniemy albo zaznamy przygód – poprzez odczucia, jakie w nas są w danym momencie cyklu.

     W poprzednich moich wpisach starałam się przekazać własne obserwacje nt. mojego Kobiecego Cyklu. Zainspirowała mnie do tego książka Dr Christiane Northrup „Ciało Kobiety, mądrość Kobiety” w której autorka w jednym z rozdziałów napisała o wpływie kobiecego cyklu menstruacyjnego na poszczególne obszary naszego życia. Dzięki jej wskazówkom udało mi się rozpoznać w moim Kobiecym Cyklu 4 fazy cyklu, o których pisze autorka. Jakiś czas temu zrobiłam wpis podsumowujący wszystkie 4 fazy Kobiecego Cyklu „Kobiecy Cykl Menstruacyjny Twoim Najlepszym Przyjacielem” .

     W tym roku postanowiłam podczas urlopu po prostu odpocząć. Swój tygodniowy urlop zaplanowałam na początku lipca, co przekładało się na 10 dni przed rozpoczęciem następnej miesiączki. Był to dla mnie spokojny czas przeplatany szydełkowaniem, czytaniem i gotowaniem. Tydzień wyciszenia idealnie się sprawdził, w odpoczynku nie rozpraszała mnie moja wewnętrzna energia wołająca o przygody, która budzi się we mnie w czasie owulacji. Wcześniej jednak o swoich planach wypoczynku rozmawiałam ze swoim partnerem. Opowiedziałam mu o swoich odczuciach i potrzebach na ten czas, dzięki czemu wiedział „co robię” podczas swojego urlopu.

     Właśnie dziś mija połowa wakacji i ta świadomość natchnęła mnie do napisania tego wpisu. Zastanowiło mnie to, ile kobiet pomimo wykorzystanego urlopu czuje niedosyt pełnego odpoczynku. My kobiety często zapominamy o sobie w ferworze natłoku codziennych obowiązków. Urlop czy nie, my i tak często jesteśmy najpierw do dyspozycji naszych rodzin, a i często same mamy poczucie winy, że swój wolny czas poświęcamy na robieniu czegoś dla siebie, zamiast dla kogoś innego (męża, dzieci, czy pracy).

     Nasz Kobiecy Cykl każdego miesiąca daje nam znać, byśmy zwolniły i zastanowiły się chwilę dokąd zmierzamy. Nakłania nas do odpoczynku po dynamicznym czasie, który był przed i w trakcie naszej owulacji, podczas którego byłyśmy gotowe podbić cały świat. Po tym czasie należy nam się odpoczynek, i to jest najlepszy moment na zaplanowany odpoczynek np. w postaci urlopu.

    Jeśli chcesz możesz wybrać się w spokojne miejsce, z dala od zgiełku i hałasu miasta. Zatrzymaj się na chwilę, odpocznij i czerp całą sobą to co pomaga Ci się zrelaksować. Odczuwaj świat, który Cię otacza, obserwuj i wyciszaj swój umysł. Relaksuj się świadomie w pełni równowagi ze swoim sercem. Poczuj że jesteś, że żyjesz, że jesteś nieodłączną częścią tego świata. Zajmij się tym co przynosi Ci dobry nastrój i nie zatapiaj się w ekran swojego smartfona. Staraj się chłonąc czas, który jest TERAZ, dostrzeż to, o czym zapominasz na co dzień. Spójrz na drzewa, niebo, wsłuchaj się w otaczające Cię dźwięki i poczuj powiew ciepłego wiatru na swojej twarzy. Zdejmij buty i dotknij stopami zielonej trawy, poczuj jej chłód i miękkość. Czerp z tych emocji, współgraj z otaczającą Cię naturą. Bo to jest właśnie Twój dom.

     Na koniec jeszcze raz zachęcam Cię do zrobienia sobie prezentu w postaci świadomego odpoczynku, wystarczy dzień może kilka. Po takim odpoczynku wspomnienia tego czasu, będą do Ciebie powracać w postaci przyjemnych emocji. Takie wspomnienia warto przechowywać do końca naszego życia.

    A Ty jak najlepiej lubisz spędzać swój wolny czas? Wolisz spokojny odpoczynek, czy uwielbiasz nowe wyzwania i przygody? Jeśli chcesz możesz zostawić komentarz na dole lub napisać do mnie na adres mailowy Monika@BeOPEN.com.pl, będę Ci za to wdzięczna!

P.S. Pisząc ten tekst jestem w jednym z Warszawskich parków. Piszę go w oldschoolowy sposób – ręcznie na czystych kartach papieru. Po powrocie do domu tekst ten wystukam na klawiaturze, po to by powstał ten wpis – wpis, który jest dla Ciebie 🙂

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

About the Author Monika

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Free!

Book [Your Subject] Class!

Your first class is 100% free. Click the button below to get started!