Działania, które są w zgodzie z naszymi odczuciami, prowadzą nas do wewnętrznej równowagi i harmonii. Nasz cykl doskonale podpowiada nam, kiedy jest czas na poszczególne działania. Dzięki niemu możemy w pełni spożytkować nasz wewnętrzny potencjał tworzenia i działania, a gdy jest taka potrzeba – w ciszy i spokoju zrelaksować się i przyjąć świadomością nadchodzący moment oczyszczenia w postaci miesiączki.

    Nasz Kobiecy Cykl warunkuje nasze potrzeby, byśmy w pełni wykorzystywały swój potencjał we wszystkich ważnych dla Nas dziedzinach życia. Kobiecy Cykl cechuje pewna charakterystyka, którą warto zauważyć i spożytkować w swoim życiu. Dzięki temu łatwiej nam będzie planować i realizować zamierzone cele, oraz prawdziwie wypocząć w tedy, gdy tego potrzebujemy.

     Najlepszym rozwiązaniem w funkcjonowaniu z własnym cyklem, jest planowanie swoich działań właśnie wokół cyklu miesięcznego i potencjału, jaki on ze sobą niesie w danym momencie. Chodzi mi tu o to, że gdy nauczysz się rozpoznawać swój cykl – zauważać, co w danej chwili jest Twoją mocną stroną, a co słabą – możesz naprawdę efektywnie zorganizować i zaplanować swój miesiąc. Znajdziesz w nim miejsce na wyzwania, działania, domowe ciepło oraz ciszę i spokój.

Jakiś czas temu opracowałam łatwy i przyjemny notatnik, który pomoże Ci prowadzić obserwacje na temat Twojego Kobiecego Cyklu. Możesz go pobrać na dole tego wpisu 🙂

    Kalendarz „Mój Kobiecy Cykl” został zaprojektowany z myślą o Kobietach takich jak Ty. Jego zadaniem jest pomóc Ci lepiej zrozumieć swój cykl menstruacyjny, po to, byś mogła w pełni korzystać z życia i cieszyć się nim, w prawdziwej harmonii i równowadze.

     Kalendarz „Mój Kobiecy Cykl” jest bardzo łatwy w obsłudze. Wymaga jedynie Twojej uwagi w trakcie Twojego Kobiecego Cyklu, byś mogła regularnie zapisywać swoje obserwacje na temat swojego samopoczucia i pojawiających się emocji. Zacznij od pierwszego dnia miesiączki.

     Kalendarz składa się z dwóch części, dzięki czemu możesz go dopasować do swoich preferencji w prowadzeniu własnych obserwacji. Możesz też oczywiście pracować z dwiema częściami. Ze względu na istniejące rozbieżności w długości cyklu menstruacyjnym, kalendarz ten został zaprojektowany na 35 dni cyklu. Według oficjalnych danych, prawidłowy cykl miesiączkowy trwa 28 dni, jednak te cykle miesiączkowe, które wynoszą od 23 do 35 nie odbiegają od normy.

     Pierwsza z części, to graficzny format kalendarza, w którym możesz „na szybko” zapisać to jak się czujesz. Przy zapisywaniu uwzględnij takie aspekty jak: praca, relacje partnerski, dom i rodzina, odpoczynek i relaks, zakupy i żywienie. Nie musisz zapisywać swoich odczuć na każdy dzień. Wystarczy, że co kilka dni (minimum 2 razy na poszczególny tydzień) zapiszesz swoje spostrzeżenia.

     Druga część jest rozszerzona zaprojektowana na rozpisanie każdego tygodnia, z uwagą na poszczególne ważne aspekty Twojego życia. Jest to miejsce, w którym możesz rozpisać wszystko to co przychodzi Ci do głowy. Ważną informacją w trakcie prowadzenia własnych obserwacji jest to, że nie musisz zapisywać każdego dnia z osobna. Zbieraj przez kilka dni swoje spostrzeżenia i zapisuj je w swoim Kalendarzu „Mój Kobiecy Cykl”.

     Swój Kobiecy Cykl możesz obserwować przez kilka miesięcy, jednak, już po pierwszym będziesz widziała, pewne zależności. Dzięki zauważeniu i rozpisaniu tego, co się dzieje z Tobą i Twoimi potrzebami w trakcie Kobiecego Cyklu, będziesz miała lepszy wgląd w samą siebie. Będziesz lepiej rozumiała swoje potrzeby i to skąd wynikają.

     Mój Kobiecy Cykl dokładnie wskazuje mi, na czym powinnam się dobrze skupić w poszczególnych dniach, a na czym nie. Jestem ogromne wdzięczna, że słyszę jego delikatne podszepty. Teraz dużo lepiej rozumiem to, co się dzieje we mnie i wokół mnie. W poszczególnych fazach spełniam się w swoich podstawowych filarach życia  – zawodowym, społecznym, partnerskim i w umiejętności pełnego odpoczynku.

     Z tego miejsca serdecznie Cię zapraszam do rozpoczęcia obserwacji na temat Twojego Kobiecego Cyklu. Zacznij od pierwszego dnia miesiączki. Opisz w tym kalendarzu swoje spostrzeżenia na temat Twojego życia, jakie pojawiają się w poszczególnych fazach Twojego cyklu. Później dzięki własnym notatkom zaplanuj swój następny miesiąc tak, by Twoje działania były w zgodzie z tym, co mówi Twoje ciało i Twój wewnętrzny Kobiecy głos.

Życzę Ci przyjemnej i pożytecznej zabawy w odkrywaniu swojego Kobiecego Cyklu! 🙂

Monika

P.S. Pobierz Kalendarz „Mój Kobiecy Cykl” wpisując swój adres mailowy. Dzięki temu zawsze będziesz miała do niego dostęp do pobrania 🙂

Jeśli chcesz śmiało zostaw swój komentarz na dole lub napisz do mnie na mój adres mailowy Monika@BeOPEN.com.pl

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

About the Author Monika

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Free!

Book [Your Subject] Class!

Your first class is 100% free. Click the button below to get started!