Pewnie nie jedna z nas w tygodniu poprzedzającym miesiączkę, może odczuwać pogorszenie nastroju, szybciej się męczyć i bardziej emocjonalnie reagować na trudne sytuacje życiowe. Codzienne obowiązki takie jak praca, dom i rodzina mogą w tym czasie przytłaczać nas i wywoływać negatywne wybuchy naszych emocji.

     Czwarta Faza Kobiecego Cyklu to moment, w którym nasze ciało i umysł potrzebują odpoczynku oraz wyciszenia. Jest to czas, w którym nasza cała Kobieca Istota w naturalny sposób przygotowuje się do oczyszczenia. Miesiączka symbolizuje oczyszczenie ciała i przygotowuje Kobiece ciało do kolejnego Cyklu, w którym będzie mogła dać Nowe Życie. Równolegle obok procesu oczyszczania ciała zachodzi również oczyszczanie umysłu z negatywnych emocji, jakie nagromadziły się podczas naszego Cyklu. Pisałam o tym w tym artykule: Miesiączka jako proces oczyszczania ciała i umysłu.

     Ostatnia Faza Cyklu to czas, kiedy nasz umysł i ciało potrzebują najwięcej odpoczynku i relaksu. W tym czasie możemy nie mieć ochoty na spotkania towarzyskie, na rozpoczynanie nowych projektów w pracy, czy też na szalone „łóżkowe zabawy”. Jest to czas, w którym najchętniej zostajemy w domu w ciepłych skarpetkach i z kubkiem gorącej herbaty. W tym czasie możesz odczuwać pierwsze symptomy potrzeby schowania się przed światem i obowiązkami z niego płynącymi.

     Czwarta Faza – faza wyciszenia jest najlepszym momentem na zorganizowanie sobie odpoczynku np. w SPA lub innym przytulnym cichym miejscu.  Oczywiście jakikolwiek sposób na wyciszenie i relaks jest tutaj jak najbardziej wskazany. Jest to właściwy czas na pełen odpoczynek. W tym czasie nie narzucaj sobie nowych obowiązków, treningów, czy nowych projektów. Działaj w zgodzie ze swoja intuicją i jeśli czujesz, że coś Cię przytłacza, a odłożenie tego na jakiś czas nie niesie ze sobą wielkich konsekwencji – to odpuść i odpocznij.

     Jeśli teraz nie zwolnisz i nie odpoczniesz, to swoim kolejnym Kobiecym Cyklu prawdopodobnie będziesz czuć się zmęczona i rozbita. Działania, których będziesz się podejmować będą zrealizowane z dużym oporem i bez przyjemności. Dobry odpoczynek będzie fundamentem Twoich przyszłych sukcesów,  kiedy przyjdzie na nie czas. Twój Kobiecy Cykl doskonale podpowiada Ci, na co jest właściwy czas i co w danym momencie jest dla Ciebie priorytetem. Stawianie wewnętrznego oporu wobec tego, co jest Twoją wewnętrzną potrzebą, prowadzi jedynie do frustracji i złości. Dlatego tak ważne jest to, byś nauczyła się rozpoznawać i dostrzegać swój Kobiecy Cykl.

     Tak jak we wcześniejszych wpisach, tak i teraz umieszczę fragment z moich osobistych notatek z Czwartej Fazy mojego Kobiecego Cyklu.

„Faza IV – faza lutealna:

21- 26 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Odczuwam pierwsze symptomy potrzeby schowania się przed światem. Nie chcę podejmować codziennych obowiązków, dom nie jest już tak czysty jak, bym tego chciała (a zmywanie naczyń wydaje mi się czynnością niemożliwą do zrealizowania). Pojawiają się pierwsze negatywne myśli, pierwsze sprzeciwy wobec ogromu obowiązków, które są na moich barkach.

W tym czasie również odczuwam duże „zachcianki” smakowe i dla ich zrealizowania jestem w stanie wyjść do sklepu, żeby tylko kupić to, na co mam ochotę.

27 – 31 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Wewnętrznie czuję potrzebę wyciszenia. Moje obowiązki wykonuję ze sporym opóźnieniem czasowym. W nocy zaczynam źle sypiać – budzę się i odczuwam bóle głowy i pleców. Wyraźnie odczuwam w sobie mniejszą siłę przebicia w działaniu i jestem zmęczona. Pobolewa mnie podbrzusze i piersi. Jest to czas, w trakcie którego cieszę się z każdej wolnej chwili i spędzam ją na czytaniu albo szydełkowaniu.  Moje zakupy żywnościowe są dość mocno zróżnicowane – obok zdrowej soczystej żywności (dużo warzyw i owoców) znajduje się również intensywna wędzona ryba i pączek. Odczuwam wyraźną potrzebę zakupów czegoś „tylko dla siebie” najczęściej przez internet. Wyraźnie czuję potrzebę zwolnienia, odpoczynku i wyciszenia.”

     Mój Kobiecy Cykl doskonale wskazuje mi czas, w którym najbardziej potrzebuję wyciszenia i odpoczynku. Dzięki temu staram się planować swój czas tak, żeby być w zgodzie z tym, co podpowiada mi ciało i umysł. Dobre zorganizowanie swoich działań w odpowiednim dla nas czasie jest połową sukcesu. Drugą połową jest wsłuchiwanie się we własną wewnętrzną mądrość jaką jest nasz Kobiecy Cykl. Żyjąc w zgodzie z własnym Kobiecym Cyklem będziemy żyć w zgodzie ze sobą i całym światem.

     A Ty jak odczuwasz ostatnią Fazę swojego Kobiecego Cyklu? Czujesz niechęć do tej części cyklu czy czerpiesz przyjemność z umiejętności odpoczynku i wyciszenia? Podziel się proszę ze mną swoją historią, jeśli chcesz możesz zostawić komentarz na dole lub napisać do mnie na adres mailowy Monika@BeOPEN.com.pl, za co będę Ci wdzięczna! 🙂

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

About the Author Monika

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Free!

Book [Your Subject] Class!

Your first class is 100% free. Click the button below to get started!