Trzecia faza Kobiecego Cyklu – rozkwit Kobiecego potencjału

      Kobiecy Cykl menstruacyjny cechuje pewna zmienność. Dzięki niej możemy być aktywne w różnym natężeniu, w różnych aspektach naszego życia, w różnym czasie. Każda dziedzina naszego życia jest spostrzegana poprzez zmiany zachodzące w naszym ciele i emocjach, w trakcie Kobiecego Cyklu menstruacyjnego.

      Pewnie nie raz zauważyłaś, że miewasz dni w których bardzo mocno skupiasz się na swojej pracy i sukcesie z nią związanym. Są pewnie też i takie dni, w których chętniej i staranniej nakładasz makijaż, czy też cieszysz się swoją naturalna urodą. Masz ochotę na sex. Łatwiej jest Cię wyrwać z domu na szaloną sobotnią noc. Są tez pewnie i takie dni, gdzie najchętniej zostałabyś wyłącznie w domu, w kapciach i szlafroku. W te dni całościowe leniuchowanie, to najbardziej upragniona forma „rozrywki”.

      Czy zastanawiałaś się kiedyś, skąd to się bierze? Skąd te zmiany potrzeb i dlaczego tak to wygląda? My Kobiety, jesteśmy silnie powiązane ze światem naturalnym, który nas otacza. Cykliczność menstruacyjna nie wzięła się znikąd, jest to naturalny zegar biologiczny związany z fazami Księżyca.

      Nasz Kobiecy Cykl warunkuje nasze potrzeby, byśmy w pełni wykorzystywały swój potencjał we wszystkich ważnych dla Nas dziedzinach życia. Ten wpis jest o Trzeciej Fazie Kobiecego Cyklu, czyli o czasie owulacyjnym i płodnym. Pierwsza Faza cyklu Kobiecego została opisana w tym artykule: Miesiączka – Oczyszczenie i pobudzenie naszego potencjału w pierwszej fazie Kobiecego Cyklu, a Druga Faza Cyklu została opisana tutaj: Druga faza Kobiecego Cyklu – pełna aktywność życiowa

      Trzecia Faza Kobiecego Cyklu to czas, kiedy jesteśmy odważne w podejmowaniu decyzji i działań z nim związanych. W tym czasie również Kobieta staje się najbardziej atrakcyjna i pożądana przez mężczyzn. Jest to czas, . Jesteśmy pewniejsze siebie, łatwiej nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi i pozytywnie spostrzegamy otaczający nas świat. W te dni możemy mieć największa ochotę na sex, czy dobrą sobotnią zabawę. Jesteśmy pełne energii i nowych pomysłów do działania. Przede wszystkim jest to jednak czas, kiedy możemy począć Nowe Życie, czyli ogólnie mówiąc: zajść w ciążę.

      Nasz Kobiecy Cykl w tym czasie sprawia, że czujemy pierwszorzędna potrzebę zaspokojenia swoich potrzeb związanych z relacjami partnerskimi i społecznymi. Tak jak we wcześniejszych wpisach, tak i tym razem również umieszczę zapiski z moich osobistych notatek prowadzonych w trzeciej fazie mojego Kobiecego Cyklu. Jest to czas owulacyjny.

Faza III – faza owulacyjna:

14-17 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Czuję się trochę zmęczona, codzienne obowiązki tworzą odczucie „zamknięcia w schemacie”. Mam ochotę na wagary od pracy. Mimo wahań nastroju podejmuję dalsze działania w pracy i nadal dobrze mi się pracuje. Planowanie poszczególnych zadań trochę mi się w moim plannerze ”rozjeżdża”. Zaczynam świadomie odczuwać ochotę na sex, dyskretnie prowokuję swojego partnera do wspólnych igraszek w łóżku. Apetyt dość mocno się poprawił i mam ochotę dobrze zjeść. Przychodzą pierwsze myśli o jedzeniu czegoś „na mieście”.

18 – 20 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Udaje mi się podołać dużym zadaniom, które się pojawiły w trakcie tygodnia. Dużo bardziej potrzebuję bliskości i przyjaznych relacji z moim partnerem. Spotykani ludzie w trakcie dnia „zagadują do mnie” są mili i otwarci. Mi również łatwo się z nimi rozmawia. Czuję się bardziej otwarta na świat i ludzi, łatwiej nawiązuję nić porozumienia z nowymi osobami. Mam ochotę obdarowywać bliskie mi osoby małymi niespodziankami. W moim żywieniu nastąpiła dość znacząca zmiana, czuję nieodparta chęć na słodkości. (nachodzą mnie „smaczki”). Moje zakupy nadal są dość odpowiednio zbilansowane, jednak oprócz warzyw świeżych i strączkowych, niestety zaplatał się czekoladowy baton w rozmiarze XXL. Pod koniec tego tygodnia ochota na sex nie jest już tak duża jak wcześniej. Czuję się chwilami rozdrażniona „nie wiadomo o co”. Mój nastrój zaczyna się wahać, w szczególności w ostatnich dniach. Ogólnie czuję, że nadchodzi czas, w którym będę chciała trochę zwolnić, mieć chwilę na przeżycie własnych emocji i porządnie się zregenerować. Już teraz nie narzucam sobie zbyt wielu spraw na głowę. Mimo to codzienne obowiązki stają się dużym wyzwaniem.”

      Mój Kobiecy Cykl w trzeciej Fazie dość wyraźnie sprawił, że bardziej skupiałam się na relacji z moim partnerem. Był to czas w którym na nowo zapłonął w nas ogień, w którym uczestniczyliśmy wspólnie. Był to również dla mnie czas, gdzie poznałam wiele wspaniałych nowych Kobiet – moich klientek, ich historie są dla mnie fascynujące i jestem za nie niezmiernie wdzięczna.

      Mój Kobiecy Cykl delikatnie wskazywał mi  co teraz jest dla mnie najważniejsze, dzięki czemu nie stawiałam oporu powstającej rzeczywistości. Starałam się realizować swój potencjał w taki sposób, by być spójną ze swoimi potrzebami.

      A Ty jak odczuwasz swój czas owulacji? Jesteś energiczna, pełna zapału, czy może bardziej skupiasz się na swojej relacji z partnerem i rodzinie? Chętnie posłucham Twojej historii, jeśli chcesz możesz zostawić komentarz na dole lub napisać do mnie na adres mailowy Monika@BeOPEN.com.pl, będę Ci za to wdzięczna! 🙂

 

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.