Kobiecy Cykl menstruacyjny cechuje pewna zmienność. Dzięki niej możemy być aktywne w różnym natężeniu, w różnych aspektach naszego życia, w różnym czasie. Każda dziedzina naszego życia jest spostrzegana poprzez zmiany zachodzące w naszym ciele i emocjach, w trakcie Kobiecego Cyklu menstruacyjnego.

      Pewnie nie raz zauważyłaś, że miewasz dni w których bardzo mocno skupiasz się na swojej pracy i sukcesie z nią związanym. Są pewnie też i takie dni, w których chętniej i staranniej nakładasz makijaż, czy też cieszysz się swoją naturalna urodą. Masz ochotę na sex. Łatwiej jest Cię wyrwać z domu na szaloną sobotnią noc. Są tez pewnie i takie dni, gdzie najchętniej zostałabyś wyłącznie w domu, w kapciach i szlafroku. W te dni całościowe leniuchowanie, to najbardziej upragniona forma „rozrywki”.

      Czy zastanawiałaś się kiedyś, skąd to się bierze? Skąd te zmiany potrzeb i dlaczego tak to wygląda? My Kobiety, jesteśmy silnie powiązane ze światem naturalnym, który nas otacza. Cykliczność menstruacyjna nie wzięła się znikąd, jest to naturalny zegar biologiczny związany z fazami Księżyca.

      Nasz Kobiecy Cykl warunkuje nasze potrzeby, byśmy w pełni wykorzystywały swój potencjał we wszystkich ważnych dla Nas dziedzinach życia. Ten wpis jest o Trzeciej Fazie Kobiecego Cyklu, czyli o czasie owulacyjnym i płodnym. Pierwsza Faza cyklu Kobiecego została opisana w tym artykule: Miesiączka – Oczyszczenie i pobudzenie naszego potencjału w pierwszej fazie Kobiecego Cyklu, a Druga Faza Cyklu została opisana tutaj: Druga faza Kobiecego Cyklu – pełna aktywność życiowa

      Trzecia Faza Kobiecego Cyklu to czas, kiedy jesteśmy odważne w podejmowaniu decyzji i działań z nim związanych. W tym czasie również Kobieta staje się najbardziej atrakcyjna i pożądana przez mężczyzn. Jest to czas, . Jesteśmy pewniejsze siebie, łatwiej nawiązujemy kontakt z innymi ludźmi i pozytywnie spostrzegamy otaczający nas świat. W te dni możemy mieć największa ochotę na sex, czy dobrą sobotnią zabawę. Jesteśmy pełne energii i nowych pomysłów do działania. Przede wszystkim jest to jednak czas, kiedy możemy począć Nowe Życie, czyli ogólnie mówiąc: zajść w ciążę.

      Nasz Kobiecy Cykl w tym czasie sprawia, że czujemy pierwszorzędna potrzebę zaspokojenia swoich potrzeb związanych z relacjami partnerskimi i społecznymi. Tak jak we wcześniejszych wpisach, tak i tym razem również umieszczę zapiski z moich osobistych notatek prowadzonych w trzeciej fazie mojego Kobiecego Cyklu. Jest to czas owulacyjny.

Faza III – faza owulacyjna:

14-17 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Czuję się trochę zmęczona, codzienne obowiązki tworzą odczucie „zamknięcia w schemacie”. Mam ochotę na wagary od pracy. Mimo wahań nastroju podejmuję dalsze działania w pracy i nadal dobrze mi się pracuje. Planowanie poszczególnych zadań trochę mi się w moim plannerze ”rozjeżdża”. Zaczynam świadomie odczuwać ochotę na sex, dyskretnie prowokuję swojego partnera do wspólnych igraszek w łóżku. Apetyt dość mocno się poprawił i mam ochotę dobrze zjeść. Przychodzą pierwsze myśli o jedzeniu czegoś „na mieście”.

18 – 20 dzień mojego Kobiecego Cyklu – Udaje mi się podołać dużym zadaniom, które się pojawiły w trakcie tygodnia. Dużo bardziej potrzebuję bliskości i przyjaznych relacji z moim partnerem. Spotykani ludzie w trakcie dnia „zagadują do mnie” są mili i otwarci. Mi również łatwo się z nimi rozmawia. Czuję się bardziej otwarta na świat i ludzi, łatwiej nawiązuję nić porozumienia z nowymi osobami. Mam ochotę obdarowywać bliskie mi osoby małymi niespodziankami. W moim żywieniu nastąpiła dość znacząca zmiana, czuję nieodparta chęć na słodkości. (nachodzą mnie „smaczki”). Moje zakupy nadal są dość odpowiednio zbilansowane, jednak oprócz warzyw świeżych i strączkowych, niestety zaplatał się czekoladowy baton w rozmiarze XXL. Pod koniec tego tygodnia ochota na sex nie jest już tak duża jak wcześniej. Czuję się chwilami rozdrażniona „nie wiadomo o co”. Mój nastrój zaczyna się wahać, w szczególności w ostatnich dniach. Ogólnie czuję, że nadchodzi czas, w którym będę chciała trochę zwolnić, mieć chwilę na przeżycie własnych emocji i porządnie się zregenerować. Już teraz nie narzucam sobie zbyt wielu spraw na głowę. Mimo to codzienne obowiązki stają się dużym wyzwaniem.”

      Mój Kobiecy Cykl w trzeciej Fazie dość wyraźnie sprawił, że bardziej skupiałam się na relacji z moim partnerem. Był to czas w którym na nowo zapłonął w nas ogień, w którym uczestniczyliśmy wspólnie. Był to również dla mnie czas, gdzie poznałam wiele wspaniałych nowych Kobiet – moich klientek, ich historie są dla mnie fascynujące i jestem za nie niezmiernie wdzięczna.

      Mój Kobiecy Cykl delikatnie wskazywał mi  co teraz jest dla mnie najważniejsze, dzięki czemu nie stawiałam oporu powstającej rzeczywistości. Starałam się realizować swój potencjał w taki sposób, by być spójną ze swoimi potrzebami.

      A Ty jak odczuwasz swój czas owulacji? Jesteś energiczna, pełna zapału, czy może bardziej skupiasz się na swojej relacji z partnerem i rodzinie? Chętnie posłucham Twojej historii, jeśli chcesz możesz zostawić komentarz na dole lub napisać do mnie na adres mailowy Monika@BeOPEN.com.pl, będę Ci za to wdzięczna! 🙂

 

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

About the Author Monika

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Free!

Book [Your Subject] Class!

Your first class is 100% free. Click the button below to get started!