Czy cykl menstruacyjny to Twój największy sprzymierzeniec?

      Jak wiele z nas Kobiet nauczyło się spostrzegać swoją miesiączkę, jako coś niepotrzebnego, odpychającego i przykrego? Zdecydowana większość z Nas, w trakcie i przed miesiączką może czuć się źle, niekomfortowo i wyczerpana. Wiele z Nas może czuć ogólny opór przed całokształtem Kobiecego Cyklu tylko dlatego, że kojarzyć się może z bólem i słabością. 

      Najprawdopodobniej dzieje się tak dlatego, że podświadomie miesiączka kojarzy nam się z bólem, rozdrażnieniem i z niższą zdolnością reakcyjną na poszczególne sytuacje życiowe. Tak powstały opór przed kolejna miesiączką, rośnie z każdym dniem przybliżającym nas to terminu spodziewanego okresu, a gdy się już pojawia – chcemy się schować przed całym światem. Ten schemat nie musi być jedynym rozwiązaniem. Ból i frustracja pojawiają się zawsze, jako odpowiedz na opór, który nagromadził się w Nas. Jeśli kierujesz się narzuconymi i sztywnymi zasadami, bez wglądu we własne uczucia i emocje towarzyszące działaniu, to w konsekwencji gromadzisz w sobie opór przed pojawiającą się rzeczywistością.

      Jednak, pewnie nie raz zauważyłaś, że są momenty w Twoim życiu, w których tryskasz energią i entuzjazmem. W tych dniach wszystko Ci się układa, pracujesz najwydajniej i najefektywniej. Nie wiem czy wiesz, ale to właśnie zawdzięczasz swojemu Kobiecemu Cyklowi. Kobiecy Cykl w pełni i w prostocie wskazuje – nam Kobietom – jak i kiedy zadbać o siebie i swój wewnętrzny spokój oraz kiedy dać z siebie wszystko i podejmować kreatywne wyzwania. Jeśli nauczysz się wsłuchiwać w swój wewnętrzny Kobiecy Głos Intuicji i postępować według tego, co Ci podpowiada, to Twoje podejmowane działania i ich wyniki, w odpowiednim czasie będą mieć ponad przeciętny charakter. Tak więc, Twój Kobiecy Cykl nie musi być Twoim wrogiem – ale może być prawdziwym przewodnikiem w Twoim życiu.

      Najlepszym rozwiązaniem w funkcjonowaniu z własnym cyklem, jest planowanie swoich działań właśnie wokół cyklu miesięcznego i potencjału, jaki on ze sobą niesie w danym momencie. Chodzi mi tu o to, że gdy nauczysz się rozpoznawać swój cykl – zauważać, co w danej chwili jest Twoją mocną stroną, a co słabą – możesz naprawdę efektywnie zorganizować i zaplanować swój miesiąc. Znajdziesz w nim miejsce na wyzwania, działania, domowe ciepło oraz ciszę i spokój.

      Działania, które są w zgodzie z naszymi odczuciami, prowadzą nas do wewnętrznej równowagi i harmonii. Nasz cykl doskonale podpowiada nam, kiedy jest czas na poszczególne działania. Dzięki niemu możemy w pełni spożytkować nasz wewnętrzny potencjał tworzenia i działania, a gdy jest taka potrzeba – w ciszy i spokoju zrelaksować się i przyjąć świadomością nadchodzący moment oczyszczenia w postaci miesiączki. O oczyszczaniu  ciała i umysłu w tracie miesiączki pisałam w tym artykule:  Miesiączka, jako proces oczyszczania ciała i umysłu.

      Planując swój czas w zgodzie  z własnym Kobiecym Cyklem, nauczysz się w pełni przeżywać każdy nowy dzień, bez poczucia bez efektywnego i kolejnego straconego dnia.  Nauczysz się również w pełni przyzwolenia organizować i spędzać swój czas wolny, oraz znajdziesz miejsce na wyciszenie i relaks. Twoje życie stanie się wspaniałą przygodą w drodze, ku wewnętrznej harmonii i równowadze oraz sukcesom i wszelkiej obfitości w życiu.

     Ten wpis jest początkiem serii, w której szczegółowo będę starać się opisywać własne spostrzeżenia na temat mojego Kobiecego Cyklu. Postaram się najlepiej, jak potrafię przekazać Ci moje doświadczenia z poszczególnych faz mojego cyklu oraz możliwości – jak w pełni wykorzystać potencjał Kobiecego Cyklu.

      A czy Ty już żyjesz w zgodzie z własnym Kobiecym Cyklem? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę ze słuchaniem Głosu swojego Ciała? Podziel się proszę ze mną swoimi spostrzeżeniami w komentarzu, albo pisząc bezpośrednio do mnie na e mail Monika@BeOPEN.com.pl.

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.