Nauczyłyśmy się żyć w „męskim” świecie, który w swojej arogancji udaje, że miesiączka nie istnieje, a jeśli już, to jest to temat wstydliwy i niewarty uwagi. Niestety, w większości my same  podążamy tym nurtem prowadzone przez zewnętrzny świat. Próbujemy na siłę być takie jak mężczyźni – niezmienne i zawsze w tej samej dobrej formie. Sam fizyczny proces miesiączkowania u dziewcząt i kobiet nie jest raczej czymś bardzo skomplikowanym według współczesnej nauki, chociaż dla mnie osobiście to jedna z tajemnic Życia. Miesiączka, która w dzisiejszym świecie widziana jest wyłącznie, jako fizyczne oczyszczenie organizmu kobiety i przygotowanie go do poczęcia dziecka, tak naprawdę jest o wiele bardziej rozległym tematem. O formalnym podejściu do zagadnienia miesiączki powstało wiele prac naukowych, cennych książek, czy też artykułów. W pracach tych, możesz odnaleźć wiedzę o charakterze czysto naukowym, popartej badaniami i mechanistycznymi stwierdzeniami. Zawiłe opisy poszczególnych faz wydają się suchymi stwierdzeniami, pozbawione uczuć, zmian i emocji jakie powstają w całej Kobiecej Istocie w tym czasie.

     Kobieca emocjonalność w tym temacie, traktowana jest „po macoszemu”  i w lekceważący sposób. A przecież, niemal każda z Nas wie, że w trakcie naszego cyklu zmieniamy się, mamy różne potrzeby i różnie reagujemy na powstałe sytuacje w ciągu dnia. Potrafimy rozróżnić, że w pewnym momencie tryskamy energią i pomysłami, a w innym czasie marzymy wyłącznie o chwili wyciszenia, ciepłych skarpetkach i kocu. Nasze emocje i uczucia podążają za zmianami w naszym ciele, naszej Kobiecości i jeśli będziemy stawiać im opór, próbować na siłę kontrolować i udawać, że nic się nie dzieje (najczęściej, by nadążyć za światem) – to możemy czuć się sfrustrowane, złe i bezsilne. Dlatego, ważne jest to, byś nauczyła się rozpoznawać sygnały jakie daje Ci ciało, byś pozwoliła sobie na chwilę wytchnienia i na to, by w pewnym momencie zwolnić i pozwolić sobie w ciszy i spokoju na oczyszczenie własnego umysłu.

      Tak jak ciało w trakcie miesiączki, tak i umysł przeciążony negatywnymi myślami i zdarzeniami, potrzebuje oczyszczenia. Wszystko, co gromadzisz w sobie w trakcie cyklu, będzie próbować wydostać się z Ciebie, równolegle obok procesu miesiączki. Dzieje się tak dlatego, że proces oczyszczania ciała w trakcie miesiączki, niejako napędza koło oczyszczania całości. Dlatego tak trudno jest nam w tym czasie kontrolować i trzymać to, co wcześniej w sobie tłumiłyśmy. Jest to Cud Życia jaki rozgrywa się za naszym pośrednictwem. Kobieta jest Matką Życia, jej najpełniejszym zadaniem jest „wyrodzenie” na świat nowego życia. Życia, które jest czystą doskonałością Istoty Stworzenia. Oczyszczamy się w każdym aspekcie naszego życia, zarówno w fizycznym jak i mentalnym.

      Kobieta oczyszczając swoje ciało, próbuje również (najczęściej nieświadomie) oczyścić swój umysł. Nie chodzi tu o to, byś teraz dała sobie przyzwolenie na to, by móc w pełni premedytacji złościć się i kłócić z ludźmi wokół. Chodzi tu o to, byś zrozumiała i zaakceptowała w sobie zmiany jakie zachodzą. Staraj się być świadoma tego, co dzieje się w Twoim ciele i umyśle. Słuchaj swojej intuicji, tego co Ci próbuje przekazać każdego dnia. Nie odrzucaj jej i nie stawiaj jej oporu. Uwalniaj emocje, gdy się pojawiają. Nie wszystko na raz, ale małymi krokami. Spokojnie i wytrwale odpuszczaj to, co się w Tobie nagromadziło. W jaki sposób to zrobić pisałam w tym artykule: Przełknięte gorzkie łzy czyli o nieuwolnionych emocjach

      Planując swój czas miej na uwadze, że pewnych spraw nie warto rozpoczynać, czy kontynuować w poszczególnych fazach naszego cyklu. Przeładowanie obowiązkami zrodzi frustrację i zniechęci do dalszego działania. Jeśli nauczysz się żyć i pracować w zgodzie z własnym cyklem – Twoje wyniki będą niesamowite. Tylko w harmonii i równowadze powstają najlepsze rezultaty, słuchaj więc siebie i bądź dla siebie dobra.

A jak Ty przechodzisz przez własny proces oczyszczania? Czy są to burzliwe momenty, czy łagodne w ciszy i spokoju? Podziel się proszę z Nami swoją historią. Jeśli masz jakieś pytania do mnie, pisz śmiało w komentarzu lub na mój e-mail Monika@BeOPEN.com.pl

 

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

About the Author Monika

Share your thoughts

Your email address will not be published. Required fields are marked

  1. Monika, świetny wpis ! ???? Nasz obecny świat niemal wszędzie pędzi i trudno jest się zatrzymać, kiedy wszystko wokół wiruje. Ale przypominanie o tym, jak ważne to jest, aby stanąć w końcu i wsłuchać się w siebie, jest bardzo ważne!

    Dziękuję za ten wpis! ????

    1. Joanno, cieszę się, że Ci się podoba 🙂 Jest to temat bardzo ważny, gdzieś zapomniany przez współczesne Kobiety… A świat – tak jak napisałaś – wiruje wokół i trudno jest się zatrzymać we właściwym miejscu ???? ???? ????

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Free!

Book [Your Subject] Class!

Your first class is 100% free. Click the button below to get started!