Własna przestrzeń, czyli o potrzebie robienia czegoś dla siebie

     Codzienność niesie ze sobą ciągłą potrzebę naszej uwagi i skupienia. Praca, dom, rodzina czy znajomi to ciągły potok zdarzeń, który wymaga naszej uwagi i koncentracji.

Gonimy każdy nowy dzień, próbując nadrobić wyimaginowane zaległości dnia poprzedniego. Najczęściej to my kobiety zabiegamy o utrzymanie całości w należytym porządku, w zupełności zapominając o Nas samych i Naszych własnych potrzebach.

     A gdy kończy się kolejny maraton dnia padamy na kanapę niezdolne nawet ruszyć ręką. Przy takim trybie życia nie ma mowy o realizacji własnych pasji i nierzadko z nią związanych marzeń. Nagle okazuje się, że dla nas i naszych marzeń nie mamy miejsca w ciągu dnia. Podążając tą drogą nigdy nie będziemy miały możliwości spełnienia się i bycia w pełni szczęśliwą.

     Tak jak często w życiu bywa, pracę można zmienić, dzieci wyrastają i niejedno małżeństwo się kończy rozwodem. Jeśli nie będziemy pielęgnować siebie i swoich marzeń, a jedynie uwiązywać się emocjonalnie do pojedynczych zewnętrznych aspektów życia, to w chwilach ich utraty możemy mieć poczucie, że zostałyśmy same. Pokładając naszą energię wyłącznie w zewnętrzne czynniki takie jak dom, praca, czy rodzina- zaniedbujemy siebie i swój rozwój wewnętrzny. Dlatego tak ważnym jest, by poznać w sobie wewnętrznie to co lubimy robić tylko dla siebie. Bo jeśli nie będziemy pielęgnować siebie i swoich potrzeb, to nikt tego za nas nie zrobi. Dla nikogo innego nie jesteśmy tak ważne jak dla siebie.

     Jeśli nie będziemy o siebie dbać w należyty nam sposób, to wszystkie nasze zewnętrzne starania na rzecz innych przyniosą mały efekt. Tylko szczęśliwa i silna kobieta jest w stanie w pełni sprostać problemom dnia codziennego. Nie zapominaj o sobie w ciągu wydarzeń dnia, nie udawaj, że nie słyszysz swojego wewnętrznego głosu, który mówi byś zwolniła.

     Każda z nas potrzebuje swojego kawałka życia. Momentu tylko dla siebie i swoich myśli. Pewnie nie jedna z Nas lubi czasem pobyć sama, w ciszy i spokoju delektując się smakiem aromatycznej herbaty, z półprzymkniętymi powiekami zatopić się w myślach i spokojnie odpocząć. Niech stanie się Twoim nawykiem to, że świadomie poświęcasz sobie chwilę czasu w ciągu dnia. Czerp z tej chwili cudowną moc i nie obwiniaj się za to, że robisz coś dla siebie. Należy Ci się to jak wszystkim innym wokół.

     Pamiętaj, że jesteś ważna, piękna, silna i pełna miłości. Ciesz się życiem i jego barwami. Nie poświęcaj siebie – swej Istoty wyłącznie dla zewnętrznych odbiorców. Kochaj i dbaj o siebie jak tylko potrafisz najlepiej.

     Pozwól sobie na chwilę z dobrą książką, wyjdź na spacer i obserwuj świat, zaparz sobie herbatę czy kawę –jak wolisz i delektuj się jej smakiem. To są momenty dla Ciebie, Twoja własna przestrzeń. Spróbuj zorganizować sobie taką chwilę. Niech stanie się to nowym nawykiem wplecionym w harmonogram Twojej codzienności. Przekonasz się jak fantastyczne efekty pojawią się we wszystkim czego się później podejmiesz. Z nową energią i pełnym poczuciem własnej wartości można zdziałać cuda. Właśnie takiej świat Cię potrzebuje najbardziej 🙂

     Jeśli podobał Ci się ten artykuł zostaw swój komentarz na dole, będę Ci za to bardzo wdzięczna. Jeżeli masz jakieś pytania lub sugestie co do tematów które powinnam poruszyć w kolejnych artykułach, również pisz śmiało w komentarzu albo bezpośrednio na mój adres mailowy Monika@beOPEN.com.pl

 

Kalendarz "Mój Kobiecy Cykl"

Naucz Się Słyszeć Swój Wewnętrzny Głos, Aby w Zgodzie Ze Swoją Naturą Osiągać Pełnię Sukcesów w Życiu Zawodowym i Prywatnym.

Uzupełnij Dane Poniżej, Aby Zapisać Się Na Moją Listę Mailingową i Pobrać Kalendarz

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Szanuję Twoją prywatność. Nigdy nie wyślę do Ciebie spamu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.